Sėkmės istorija su NT vystytoju

SĖKMĖS ISTORIJA SU NT VYSTYTOJU ARBA 6 MĖNESIAI, PER KURIUOS ĮGYVENDINOME NUMATYTUS TIKSLUS IR VIRŠIJOME ASMENINIUS LŪKESČIUS

Dalintis sėkmės istorija visuomet yra smagu, bet visi žinome ir tai, kad už kiekvienos sėkmės istorijos slypi daug pastangų ir tai ne tik kasdienis darbas, bet ir vystytojo, kaip kliento, pažinimas ir jo poreikių išgryninimas. Mano nuomone, pamatinė pastanga, tikslas – turėtų būti tapti viena komanda su vystytoju. Pasitikėjimas vienas kitu, jau įsitikinau ne kartą – atneša puikius rezultatus. Bet pradėsiu nuo pradžių.

Su vienu NT projektu dirbame jau pusę metų. Projekto vystytojai iš pradžių pardavimo procesą išbandė patys, vėliau ieškojo lokalių pajūrio pardavėjų pagalbos, tačiau rezultatai jų netenkino – iš  68 NT projekto vienetų buvo parduoti tik 4.  Suprantama, kad tikslas yra maksimalūs rezultatai, tad projekto vystytojai kreipėsi į ,,RSM”. Šis projektas mūsų komandai buvo ir yra savotiškas malonus iššūkis, ir įdomus strateginis procesas. Į pajūrį atnešėme savo ,,Know-how“ iš Vilniaus  – marketingo, pardavimų, ryšių su visuomene patirtį, kurią įgavome ankstesnių projektų metu, (man pačiai per 7 metus NT rinkoje teko prisiliesti prie 50 NT projektų ir jų naujų etapų!).

Pirmojo bendradarbiavimo mėnesio metu perdarėme projekto marketingo ir pardavimų strategiją, su tiesioginiais pardavimais startavome nuo antrojo bendradarbiavimo mėnesio. Per 5 mėnesius parduota 18 vienetų būstų, sugeneruota apie 3 mln. eurų planuojamų pajamų. Pardavimų vidurkis kas mėnesį apie 4 vienetus, o planuojamų pardavimų apyvarta kiekvieną mėnesį – apie 600 tūkst. eurų.

Olga Lapinskė, RSM vadovė

Kas per trumpą laikotarpį padėjo pasiektų gerų rezultatų? Peržiūrėjome ir nustatėme problemines vietas: tiek marketinge, tiek pardavimuose, padarėme pilną projekto atnaujinimą, išskyrus pavadinimą. Išgryninome visą koncepciją, strategiją ir vis testuojame rinką, nes ji nuolat keičiasi. Klientų ir kontaktų srauto generavimas yra nuolatinis procesas.

Atstovaujant RSM galiu drąsiai teigti, kad mūsų klientas vystytojas yra, tas kuris bandė pardavinėti pats arba su vidine, išorine komanda ir jam nepavyko pasiekti norimo rezultato arba vystytojas, kuris eina į plėtrą ir jau nori perduoti visus NT projekto valdymo rūpesčius – nuo įvedimo į rinką, marketingo iki pardavimų vienam partneriui, o pats pagrindinį dėmesį ir laiką nori skirti plėtrai ir statybų procesui. Kai pasirašome sutartį, dirbame ne tik su marketingu ir pardavimais, bet prisidedame ir prie projekto valdymo. Viso bendradarbiavimo laikotarpiu klientui teikiame reikiamą, su projektu susijusią pagalbą.

Pastebima tendencija, kad kai kurie vystytojai šiuo metu galvoja apie projektų pristabdymą, tačiau kaip pavyzdį paminėsiu RSM komanda viename iš projektų balandžio mėn. pardavimų planą uždarė su 5 pardavimais ir viršijo pusės metų pardavimų plano vidurkį, tad galima teigti, kad tinkamai paskirsčius resursus, turint profesionalią komandą – pasiekti numatytų rezultatų galima nepriklausomai nuo rinkos pokyčių. Tad raginu niekada nesustoti, o paieškoti galimybių ir partnerių, kuriais galėtumėte pasitikėti ir siekti tikslo kartu.