Lietuvių noras turėti būstą pajūryje neslopsta – kokias sumas investuoja ir kokį NT turtą renkasi?

Nors NT ieškantys pirkėjai sprendimą investuoti į antrąjį būstą vertina atidžiai ir renkasi tarp kelių šalių, konkurencingais Lietuvos pajūrio pranašumais tampa ne tik paprastai automobiliu pasiekiama atostogų rezidencija, bet ir prabangūs projektai, į kuriuos investuojamos didelės sumos. Vienas iš jų – Palangos širdyje esantys išskirtiniai Penthouse stiliaus apartamentai. Kokias sumas lietuviai linkę investuoti ir kokios vertės lemia galutinį sprendimą?

Pirkėjai išrankūs – ieško unikalumo ir kokybės

Tendencijos rodo, kad lietuviai gali sau leisti įsigyti prabangos prekę, investuoti į antrąjį būstą pajūryje ir čia tiek kurti namus, tiek leisti atostogas. Tačiau investuojant į NT pajūryje ieškoma išskirtinės koncepcijos būsto, kurio neatsiejama vertė turėtų būti lengvai pasiekiamas miesto centras ir pro langus matoma jūros ar miško panorama. „CityNow“ duomenimis, per paskutinius 12 mėn. Palangoje parduota 250 vnt. naujos statybos objektų. Vienas išskirtinių NT projektų „Palangos Ašis“ ir „Palangos Panorama“, rinkai pasiūlęs apartamentus rinktis centrinėje kurorto dalyje, per paskutinius 12 mėnesių pasiekė apie 6 mln. eurų apyvartą. Neseniai parduotas ir vienas iš dviejų įspūdingiausių šio projekto apartamentų – 11 aukšte esantis trijų kambarių Penthouse stiliaus būstas, iš kurio atsiveria įspūdinga Baltijos jūros panorama, o prašyta kaina siekia beveik 700 000 eurų.

„Šiuos metus pradėjome labai sėkmingai, projekte jau įvykdyta pardavimų už 2 mln. eurų. Populiariausi išlieka 1,5 ir 2 kambarių apartamentai, nes ir suminės jų kainos mažesnės, ir jie yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir investicijai. Žinoma, įspūdingiausi yra Penthouse stiliaus apartamentai, šiais metais pasiektas rekordinis pardavimas. Tai parodo, kad išskirtinis NT turtas Palangoje visada atranda savo klientą“, – komentavo projekto pardavimus ir marketingą koordinuojančios įmonės „RSM“ vadovė Olga Lapinskė.

Pirkėjai, O. Lapinskės teigimu, vertina potencialą, vietą ir pridėtines vertes, aktualias atostogų ir gyvenimo pajūryje būstui. Lyginant su Ispanijos ar kitų populiarių kurortų rinkomis, įvertinus privalumus ir trūkumus, dažnu atveju antro būsto pirkėjų segmentas susiskaido ir kiekvienas randa tai, kas labiausiai atitinka jo poreikius. Palangos atveju vienas iš svarbiausių privalumų – automobiliu lengvai ir bet kada pasiekiama vieta, galima suplanuoti kelionę trumpam laikotarpiui, čia patogi ir išvystyta infrastruktūra. NT investicija kitoje šalyje iš pirmo žvilgsnio galbūt ir skamba patraukliai, tačiau atsiranda poreikis turėti galimybę išvykti iš Lietuvos savaitei ar ilgesniam laikui. Užimtiems ir aktyviai dirbantiems žmonėms, ypač verslų savininkams ir įmonių vadovams, derinti savo užimtumą pagal skrydžių grafiką nėra taip paprasta, tai reiškia, kad antras būstas kitose šalyse skirtas tiems, kurie dirba nuotoliniu būdu arba turi daug laisvo laiko ir gali bet kada prisiderinti prie skrydžių grafikų.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/verslo-poziuris/lietuviu-noras-tureti-busta-pajuryje-neslopsta-kokias-sumas-investuoja-ir-koki-nt-turta-renkasi-96426403