Specialistų teigimu, namai, apsupti gamtos ir galimybė kasdien mėgautis miško terapija yra tikra dovana mūsų emocinei bei fizinei sveikatai. Tai įvertino unikalios koncepcijos NT projekto ,,Pušų parkas“ vystytojai, įgyvendinę tikrą svajonių būsto viziją Lazdynėliuose, greta brandaus Bukčių miško, Neries pakrantės. Čia namų langus glosto pušys, o projekto teritorijoje įrengtos terasos poilsiui ir nesibaigiančių atostogų jausmui. Kodėl tai išskirtinė pridėtinė vertė renkantis namus ir kokias naudas sveikatai išskiria specialistai?
Gamtos ir kokybiško poilsio gurmanams pritaikyta koncepcija Projektas „Pušų parkas“ išsidėstęs greta dviejų reikšmingų gamtinių elementų: didžiausio Vilniuje Bukčių miško ir Neries upės, o tai ypatinga aplinka, sudaranti galimybę pėsčiomis vos per keletą minučių iš didmiesčio triukšmo patekti į visiškai laukinį mišką, patirti metų laikų kaitą ir jų įtaką augmenijai bei gyvūnijai.
Buvimas gamtoje – stiprina imunitetą ir teigiamai veikia širdies sveikatą Karoliniškių poliklinikos medicinos gydytojos Brendos Kintaitės teigimu, gyvenimas aplinkoje, kurią supa gamta yra daug ramesnis, atpalaiduojantis, padeda susidoroti su kasdieniniu emociniu bei fiziniu stresu. ,,Urbanizuotose teritorijose oras yra gana užterštas, o dėl to gali paūmėti lėtinės kvėpavimo takų ligos. Švaraus, gryno oro nauda tiek jaunam, augančiam organizmui, tiek vyresnio amžiaus asmenims yra prevencinis veiksnys respiracinės kvėpavimo sistemos ligų atsiradimui, paūmėjimui ar progresavimui“, – akcentavo gydytoja.
Gydytoja sako, kad reguliarus vidutinio intensyvumo pasivaikščiojimas yra gera prevencija širdies ir kraujagyslių ligų susirgimams atsirasti ar esamiems pakitimams vystytis bei progresuoti. Neseniai Japonijoje atliktuose tyrimuose nustatyta, jog laiko leidimas gamtoje teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą mažinant sistolinį ir diastolinį kraujo spaudimą asmenims, turintiems padidėjusį kraujospūdį.
Vaikų pozityvumui ir fiziniam judėjimui – specialiai pritaikytos erdvės Gydytojos B. Kintaitės teigimu, vaikams buvimo laikas gamtoje pasireiškia kognityvinių funkcijų gerinimo efektu. Tyrimai rodo, jog net trumpas laiko tarpas praleistas gamtoje yra susijęs su vaiko geresne dėmesio koncentracija. Grynas miško oras gali daryti įtaką ir emocijų valdymui, mažinti riziką sirgti psichinėmis ligomis, depresija, generalizuoto nerimo sutrikimu, ir kt.
,,Turime išskirtinių butų asortimentą, kurių langus glosto pušys. Pirmo aukšto butus įrengtos erdvios terasos, vienintelės tokios Lazdynėliuose, prilygsta kotedžo koncepcijai. Tai lyg prabangus kurortas, kuris išsiskiria privatumu, patogia erdve laisvalaikiui – svajonių namai ieškantiems gamtos oazės mieste“, – komentavo projekto pardavimus koordinuojančios įmonės ,,RSM“ vadovė Olga Lapinskė.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/verslo-poziuris/nt-projektas-sostineje-ivertino-gamtos-nauda-pusu-parku-apsupti-namai-tikra-dovana-sveikatai-120034307